Догляд за м'якими меблями

Щоб меблі служили Вам довго, потрібно купувати якісні вироби. Однак і належний догляд за меблями, вельми важливий і потрібний. Догляд за корпусними меблями (передпокої, шафи купе, вітальні, спальні, кухні тощо) зрозумілий, а от, що потрібно для м'яких меблів?

 

Ну звичайно перше, що бажано - це накидки (чохли) на м'які меблі. Однак не всім це підходить і подобається. У такому випадку меблі потрібно частіше пилососити, щоб кольори залишалися свіжим якомога довше. Тканинну оббивку можна також піддати хімічній чистці. Але не в якому разі не можна мочити оббивку та чохли м'яких меблів, так як матеріал напевно дасть усадку і з ним вже нічого не можна буде зробити, принаймні, для своїх колишніх функцій в кращому випадку, він точно мало підійде, а в гіршому - буде зовсім непридатний.

 

Дані поради відносяться до меблів з тканинних оббивок, однак, догляд за шкіряними меблями дещо інший. Їх також потрібно іноді пилососити. Але і протирати вологою ганчіркою корисно, так як за допомогою цього звільняються пори від пилу. Для шкіряних меблів є спеціальні чистячі засоби, і ні які інші використовувати не можна, так як вони можуть зіпсувати вироблення шкіри і її колір. Якщо ви щось пролили на шкіряні меблі, треба лише промокнути пляму, а не терти її, тому що це може призвести до псування кольору і стирання верхнього шару шкіряної оббивки.

 

Є ще один спосіб оновити Ваші м'які меблі - це поміняти оббивку. Перетяжка проводитися в, будь-якій, меблевій майстерні і коштує не так дорого, як наприклад новий набір меблів. Це оновить не тільки колір, а й дозволить вибрати нове забарвлення, структуру і якість тканини. Однак ця дія має сенс тільки при хорошому каркасі і цілісності внутрішньої структури меблів. Найчастіше, якщо міняти не тільки оббивку, а й усі внутрішні наповнювачі, така процедура обійдеться в кілька разів дорожче. Повна реконструкція і перетяжка із заміною внутрішніх компонентів (пружини, волокно, пінополіуретани, кокосовий прошарок, вовняний настил, механізми трансформації та інше), вигідно лише в тому випадку, якщо меблі дорогі.

 

Якщо правильно доглядати за м'якими меблями, то можна продовжити гарантований виробником термін служби (зазвичай 10 років максимум). А якщо ви купуєте дуже якісні дорогі меблі у перевіреного часом виробника, то вони можуть служити Вам довгими десятиліттями, за умови правильної експлуатації та дотримання інструкцій користування.