Ортопедичні матраци. Прості поради щодо їх вибору

Кожен з нас хоче мати прекрасне здоров'я і це цілком природне бажання. Стан нашого здоров'я залежить від безлічі найрізноманітніших чинників, одним з яких є здоровий сон. А якість сну у багато залежить від спального місця, яке повинно бути оснащено якісним матрацом, на якому під час сну наше тіло має розслаблятися і відновлюватися після важкого дня. Саме тому кращий спосіб подбає про своє здоров'я - купити ортопедичний матрац.

  І так, ви нарешті вирішили проявити турботу про своє здоров'я і купити ортопедичний матрац, і от з цього моменту перед вами постає проблема вибору. Останнім часом ортопедичні матраци придбали величезну популярність, і на сучасному ринку налічується понад 300 різних їх моделей. Як не загубитися в цій різноманітності і вибрати ортопедичний матрац, який підійде саме вам? Відповідь на це питання ви знайдете в нашій статті.

  Перш за все, необхідно визначитися, для якої мети ви хочете купити ортопедичний матрац - для лікувальних цілей або для щоденного використання. У першому випадку вам необхідно проконсультуватися з вашим лікарем, а от у другому випадку вам буде цілком достатньо нашої статті, в якій ми розглянемо ряд аспектів, на які слід звертати увагу при виборі матраца.

  У першу чергу необхідно визначитися з розміром матраца. Стандартні ортопедичні матраци мають габарити 180 - 200 см, на 80 - 90 см. І якщо ви хочете купити матрац на вже використовувану ліжко, то необхідно попередньо виміряти її розміри і вже по ним підбирати матрац. Якщо ж у вашому ліжку нестандартні розміри, то ви можете замовити ортопедичний матрац спеціально під вашу ліжко, таку послугу надають багато виробників.

  При виборі матраца необхідно враховувати вагу і статуру людини, яка буде на ньому спати сплячої людини і вже, виходячи з цих даних, підбирати матрац за його властивостями. Це дуже важливо, тому що неправильно підібраний ортопедичний матрац може і нашкодити здоров'ю. Для людей з великою вагою підійдуть помірно жорсткі і жорсткі матраци пружинного типу або безпружинні матраци з жорсткістю не нижче середньої. Також необхідно враховувати і вік. Наприклад, дітям потрібні матраци з високим або середнім ступенем жорсткості, а ось літнім людям, навпаки, краще підійдуть більш м'які матраци.

  Що стосується типу матраца, то всі моделі можна умовно розділити на пружинні і безпружинні. Який тип краще важко сказати, тому що кожний з них має свої переваги. Тут слід робити вибір виходячи з особистих переваг. Перш ніж купити матрац, спробуйте на ньому полежати і тільки після цього обирайте той, який вам здається зручнішим.